Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Idealna sukienka do porodu - czyli jaka?
14.jpg

Sukienka do porodu – czyli jaka?

Im bliższy termin porodu, tym intensywniej przyszła mama zaczyna myśleć o przygotowaniu torby do porodu dla siebie i maleństwa.

O tym co krok po kroku zabrać do szpitala dla nowego członka rodziny napiszę w kolejnym poście, teraz chciałabym się skupić na mamie.

Jestem szczęśliwa i jednocześnie dumna, że kobiety w Polsce coraz większą uwagę kierują na to w czym będą rodzić i przebywać w szpitalu, bo poród…. poród to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Często wywołujące strach, ale też ciekawość! Tak, ciekawość, jak zachowa się moje ciało, czy dam radę, a przede wszystkim jakie będzie to dzieciątko z którym tak bardzo chciałam się zobaczyć przez ostatnie 9 miesięcy :) 

Często przytacza się porównanie, że poród jest jak przebiegnięcie maratonu, albo wejście na ośmiotysięcznik, no właśnie… przygotowując się do maratonu chcesz ubrać jak najwygodniejszy, niekrępujący Twoich ruchów strój, oraz sprawdzone i niezawodne buty, prawda?

Tak samo jest z porodem, to ubranie, które zabierzemy ze sobą ma nie tylko służyć „do zakrycia ciała”, nie, nie, nie i jeszcze raz nie!

Powtarzam i będę powtarzać jak mantrę:

„w tym wymagającym i często niekomfortowym momencie, zróbmy wszystko aby zwiększyć przyszłej mamie komfort porodu!” i to jest mój cel nadrzędny drogie mamy, dać wam maksimum komfortu i wspomóc was w tym wymagającym momencie, jak?

  1. Odpowiednia długość sukienki do porodu

  W trakcie porodu nie tylko leżysz. Aby ulżyć sobie w skurczach często korzystamy ze spaceru po korytarzu, z ćwiczeń rozluźniających na piłce gimnastycznej, które przynoszą ulgę oraz zmieniamy co chwile pozycje….dlatego „za duży t-shirt” albo zwykła koszulka, która po naciągnięciu się na brzuchu nie zakryje nam pośladków nie zapewni intymności ;)


    2. KTG

   Dostęp do brzucha jest niezbędny, aby przeprowadzić KTG, dlatego tak pomocne okazuje się rozpięcie, które umożliwi badanie, bez konieczności odkrywania naszych intymnych części ciała

     3. Znieczulenie zewnątrzoponowe

    Często zbawienie w trakcie porodu, umożliwia nam zebranie sił na nowo, a przede wszystkim przynosi ulgę w skurczach. Podobnie, jak przy badaniu KTG, ułatwiony dostęp do lędźwi pozwoli anestezjologowi podać znieczulenie, bez konieczności podnoszenia całej koszuli do góry

      4. Kangurowanie

     Kiedy już nasze maleństwo powita nas swoim płaczem, dostajemy nagrodę w postaci możliwości zobaczenia, przytulenia i ucałowania dzieciątka. Kontakt skóra dla skóry tak ważny do zbudowania więzi, oswojenia z zapachem i ogrzania maleństwa swoim ciepłem. Rozpinana górna część daje dostęp do piersi, a materiał pozwoli nam przykryć małego zmarzlucha;)


     1. Karmienie piersią

     Jeszcze jedna niezwykle pożyteczna funkcja łatwego dostępu do piersi – czyli karmienie. Rozpinanie na ramionach ułatwia dostęp do piersi, a łatwe zapinanie na rzepy pozwala bez problemu zapiąć sukienkę jedną ręką.


     Model sukienki do porodu (https://mocemamy.pl/kolekcja/do-porodu/sportowa-sukienka-do-porodu-koralowa-copy)

     Ach i jeszcze jedno, nasze sukienki do porodu są z naturalnej bawełny z dodatkiem elastanu (dla większego komfortu), dlatego bez obaw możesz je prać w 60 stopniach, a przecież w trakcie porodu nie dzieje się nic takiego co by wymagało wyrzucenia tego produktu po jednym użyciu :)  
     Później będzie Ci idealnie służyła jako koszula nocna, z funkcją karmienia.

     Joanna

     do góry
     Sklep jest w trybie podglądu
     Pokaż pełną wersję strony
     Sklep internetowy Shoplo.pl